Nowy numer „Wszystko dla Szkoły”

21.05.2019

Wszystko dla Szkoły 04/2019

W numerze 3/2019 szereg plakatów okolicznościowych z okazji zbliżających się rocznic: 30-lecie upadku komunizmu w Polsce, rok matematyki, rok Stanisława Moniuszki, święta majowe oraz 15 lat Polski w Unii Europejskiej.

Cały zestaw kosztuje 20 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

 

Kup numer

 

Zawartość:

Idiomy w języku angielskim

Plakat dydaktyczny predstawiający popularne idiomy w języku angielskim. Zawiera polskie odpowiedniki i znaczenie danego wyrażenia.

 

Układ okresowy pierwiastków

Plakat dydaktyczny przedstawiający układ okresowy pierwiastków. Zawiera takie dane jak liczba atomowa, masa atomowa, rozróżnienie na ciała stałe, gazy i ciecze oraz wyróżnia pierwiastki promieniotwórcze. Rok 2019 został ogłoszony przez ONZ rokiem układu okresowego pierwiastków w 150. rocznicę jego pierwszego opracowania.

 

Sztuka pozytywizmu – epoki kultury

Plakat z serii Epoki kultury. Przedstawia sztukę pozytywizmu: architekturę, malarstwo, rzeźbę i muzykę (przykłady oraz cechy charakterystyczne).

 

Pisownia „u”

Plakat dydaktyczny wyjaśniający podstawowe zasady prawidłowej pisowni wyrazów z literą „u”.

 

Jak dyskutujemy? 10 zasad kulturalnej dyskusji

Dwustronna gazetka ścienna przedstawiająca w zwięzły sposób zasady kulturalnej dyskusji, m.in.: słuchanie rozmówcy, wzajemny szacunek i dbanie o poziom merytoryczny rozmowy.

 

Cyberprzemoc

Dwustronna gazetka ścienna wyjaśniająca, czym jest cyberprzemoc i jak jej przeciwdziałać. Zawiera przykłady cyberprzemocy, statystyki i praktyczne wskazówki.

 

Zanim polubisz, pomyśl

Plakat społeczny uwrażliwiający na kwestię bezpieczeństwa w internecie.

 

A ty z kim chodzisz? Chodzę z książką

Plakat biblioteczny promujący modę na czytanie.

 

 

Kup numer