Konkurs

05.12.2012

 

XIII edycja konkursu Tomik Literacki Młodych Autorów dla szkół podstawowych.

 

Tomik Literacki Młodych Autorów – Izabelin

Zapraszamy uczniów mazowieckich szkół podstawowych do udziału w XIII edycji konkursu Tomik Literacki Młodych Autorów o tematyce przyrodniczej. Co roku przystępują do niego setki dzieci i młodzieży, którzy podejmują się trudnego zadania, jakim jest samodzielne napisanie wierszy lub opowiadań, a także szaty edytorsko-plastycznej książki. 

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań literackich i przyrodniczych.  Prace konkursowe wykonują dzieci przy użyciu najróżniejszych technik plastycznych. Bogactwo naturalnych materiałów używanych w tym szczególnego rodzaju edytorstwie, rozmach oraz pomysłowość – świadczą o niezwykłej wyobraźni dzieci. 

Tematyka konkursu spotyka się z ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. W nadesłanych pracach daje  się zauważyć rozbudzoną wrażliwość młodych twórców na piękno przyrody. Inspiracją dla autorów jest najczęściej otaczająca ich rzeczywistość. Piękne i wzruszające teksty  o rodzinnych miejscowościach wyrażają miłość do własnej, małej ojczyzny. 

Z roku na rok przybywa uczestników. W ubiegłym roku nadesłano ponad 8 tys. prac w oryginalnych, niekonwencjonalnych formach edytorskich. Najciekawsze prace konkursowe prezentowane były m.in. na Targach Książki Edukacyjnej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, na wystawach w gmachu Sejmu Rzeczpospolitej, podczas międzynarodowej sesji naukowej BARFIE poświęconej wychowaniu przez czytanie, w trakcie Ogólnopolskiego Forum Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Bydgoszczy, na Poznańskich Spotkaniach z Książką oraz na Targach Książki w Krakowie. Finałowe tomiki z twórczością dziecięcą  wystawiono w Królewskiej Bibliotece w Kopenhadze, w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, a ostatnio w Bibliotekach Północnych Włoch, Austrii i Słowenii. Konkurs ten to piękny przykład współdziałania dorosłych (organizatorów, nauczycieli, bibliotekarzy, sponsorów) z dziećmi i młodzieżą. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin

Opis

Patroni honorowi

Patroni medialni