Konferencja „Sztuka czytania, czyli nowoczesność w służbie literatury”

10.05.2019

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku zapraszają nauczycieli bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych nowoczesną edukacją medialną na konferencję „Sztuka czytania, czyli nowoczesność w służbie literatury”.

Konferencja odbędzie się 20 maja 2019 r. w godz. 13.00-16.30 w Płockiej Galerii Sztuki, ul. H. Sienkiewicza 36.

Program konferencji jest dostępny tutaj.

Zgłoszenia do 15 maja 2019 r. na stronie: plock.mscdn.pl

Uczestnicy – nauczyciele języka polskiego, nauczyciele bibliotekarze, pedagodzy, psycholodzy oraz wszyscy zainteresowani nowoczesnymi formami edukacji czytelniczej i medialnej – dowiedzą się m.in., jak deliberować z liberaturą, czy ozoboty pomagają w czytaniu, jak wykorzystać potencjał gier w edukacji oraz jak memy mogą zmienić postrzeganie literackiego świata. Uzupełnieniem wykładów będą do wyboru warsztaty: z Książniczkami lub z memami.

Organizatorzy do Płockiej Galerii Sztuki zaprosili Zofię Karaszewską i Sylwię Stano, autorki vloga książkowego, Renatę Jaroszewską z Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, Marcina Siekańskiego, członka międzynarodowej grupy zrzeszającej nauczycieli w dziedzinie ICT w edukacji oraz GBL oraz Mariana Kucia, nauczyciela konsultanta z płockiego Wydziału MSCDN, eksperta w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Patronem medialnym konferencji jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.