Ostatni tydzień zgłoszeń na Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

24.10.2018

Jeszcze do 29 paźdzernika można zarejestrować się na Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Tematem tegorocznej, trzeciej edycji jest Literatura na ekranie: adaptacje i przyliterackość filmu. Rejestracja dotyczy uczestników i komisji szkolnych. Etap szkolny zostanie rozegrany 14 listopada 2018. 

Organizatorem olimpiady jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji i rejestracja: www.fn.org.pl/olimpiada

Sposób zarejestrowania Uczestników i Komisji Szkolnych opisany jest na stronie www.fn.org.pl/olimpiada w zakładce Komunikaty oraz w Regulaminie w § 3.

 
Poradnik dla uczniów i nauczycieli
 
Na stronie internetowej dostępny jest „Poradnik dla uczniów i nauczycieli” stanowiący merytoryczny przewodnik po zagadnieniach związanych z Olimpiadą. Znajduje się w nim m.in.: zakres tematyczny, bibliografia i filmografia, pytania z wcześniejszych edycji, ćwiczenia do przeprowadzenia na lekcji, przykładowe prace uczestników opatrzone komentarzem, regulamin.
 
Nagrody
 
Na laureatów czekają m.in. miejsca na kierunkach filmoznawczych i kulturoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce, akredytacje na najważniejsze festiwale filmowe w kraju oraz prenumerata magazynu „Ekrany”. Nagrodą specjalną dla laureata pierwszego miejsca jest roczne stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej. Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 
Szczegółowych informacji o projekcie udziela koordynator:
 
Robert Jaczewski
tel. 22 182 47 63
e-mail: olimpiada@fina.gov.pl