Podwójny numer Wszystko dla Szkoły

21.09.2018

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością nowego, podwójnego numeru miesięcznika „Wszystko dla szkoły”. W nim m.in.: gazetki ścienne o dyskryminacji oraz „Na co tracimy czas?”. Ponadto: plakaty do nauki języka angielskiego, najważniejsze wynalazki w historii oraz plakaty okolicznościowe: na 100-lecie niepodległości oraz Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Numer zawiera:

Cały zestaw kosztuje 36 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

Kup numer

Zawartość:

Czasy angielskie (3 plakaty)

Past tenses Part 2 (Past Perfect, Past Perfect Continuous)
Present tenses Part 2 (Present Perfect, Present Perfect Continuous)
Future tenses Part 2 (Future Perfect, Future Perfect Continuous)

Plakaty wyjaśniają różnicę między dwoma prezentowanymi czasami. Zawierają odmianę i zasady stosowania.

Rodzaje i gatunki literackie

Plakat dydaktyczny wyjaśniający rodzaje i gatunki literackie. Zawiera rodzaje i gatunki literackie takie jak: oda, hymn, nowela, epopeja, dramat, farsa, libretto.

Części mowy

Plakat dydaktyczny wyjaśniający odmienne i nieodmienne części mowy w języku polskim. Zawiera części mowy takie jak: rzeczownik, czasownik,  liczebnik, przysłówek, spójnik, partykuła.

Najważniejsze wynalazki w historii

Plakat dydaktyczny przedstawiający najważniejsze wynalazki w historii ludzkości. Zawiera wynalazki takie jak: papier, prasa drukarska, szczepionka, telefon, żarówka, internet.

Koło i okrąg

Plakat dydaktyczny wyjaśniający, jaka jest różnica między kołem a okręgiem. Zawiera elementy takie jak: obwód, cięciwa, średnica, wzór na obwód koła i okręgu.

Sztuka oświecenia

Plakat z serii „Epoki kultury”. Przedstawia sztukę oświecenia: architekturę, malarstwo i rzeźbę (przykłady oraz cechy charakterystyczne), a także najsłynniejszych artystów tego okresu.

Dyskryminacja

Plakat dydaktyczny wyjaśniający, czym jest dyskryminacja. Zawiera najczęstsze przyczyny dyskryminacji (płeć, orientacja seksualna, kolor skóry, niepełnosprawność) i przykładowe przejawy wykluczenia.

Na co tracimy czas?

Gazetka ścienna omawiająca najczęstsze przyczyny tracenia czasu. Zawiera sposoby na tracenie czasu takie jak: internet, telewizja, seriale na Netflixie, odkładanie na później.

Janusz Korczak – lekcje od nauczyciela dla nauczycieli

Plakat do pokoju nauczycielskiego zawierający najciekawsze cytaty Janusza Korczaka na temat nauczania.

100 lat niepodległości – wspomnienia

Plakat okolicznościowy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – „Książka to przyszłość”

Plakat z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Kalendarz na rok szkolny 2018/2019

Dwustronny kalendarz biblioteki na rok szkolny 2018/19. Pokazuje najważniejsze święta szkolne, nietypowe święta, ferie zimowe oraz przerwy świąteczne.

Kup numer