Noc Bibliotek 2018 coraz bliżej!

07.06.2018

IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r. pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. To wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami.

Swój udział zgłosiło już ponad 1800 bibliotek i wciąż dołączają nowe. Akcja wyszła poza Polskę – są z nami m.in. biblioteki w Santiago de Compostela, Streatham Tate Library w Londynie, Obwodowa Biblioteka dla dzieci we Lwowie, biblioteka w Saratowie w Rosji i w Mississauga w Kanadzie.

Więcej informacji o akcji znajduje się na Facebooku i oficjalnej stronie Nocy Bibliotek.

„Biblioteka w Szkole” jest patronem medialnym tegorocznej edycji.