Nowy numer Wszystko dla Szkoły

17.04.2018

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością nowego numeru miesięcznika „Wszystko dla szkoły”.

Numer zawiera:

Cały zestaw kosztuje 18 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

 

 

Kup numer

 

Zawartość:

 

Dylematy językowe

Plakat przedstawia w formie pytań i odpowiedzi popularne dylematy językowe wraz z prostym wyjaśnieniem. Nie ma tu oklepanych błędów typu „poszłem” czy „włanczać”. Te błędy popełniają często nie tylko uczniowie.

 

Poczet królów i władców polskich – część 4

Czwarty plakat z serii „Poczet królów i władców polskich”. Znajdują się na nim najważniejsi królowie i władcy Polski począwszy od dynastii Wazów i czasów potopu szwedzkiego do rozbiorów. Zawiera lata panowania polskich władców i najważniejsze wydarzenia historyczne.

Z boku plakatu znajduje się ramka, która omawia przyczyny upadku I Rzeczypospolitej i dzieje historii Polski po rozbiorach.

 

Zasady zachowania w pracowni komputerowej

Plakat z sympatycznym robotem przedstawiającym regulamin zachowania w pracowni komputerowej.

 

Konstytucja 3 maja – postanowienia, znaczenie, autorzy

Plakat dydaktyczny poświęcony Konstytucji 3 maja. Zawiera najważniejsze informacje o konstytucji majowej, m.in. tło historyczne, znaczenie i informacje, jak uchwalono Konstytucję 3 maja oraz kim byli autorzy pierwszej polskiej konstytucji (Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj i Stanisław August Poniatowski). Na dole plakatu znajdują się najważniejsze postanowienia Konstytucji 3 maja.

 

Co robić w młodości, by zadbać o swoją przyszłość?
Gazetka ścienna z poradami, jak zadbać o swoją przyszłość. Zawiera wskazówki, co można zrobić w młodości, żeby łatwiej wejść w dorosłe życie. Porady dotyczą sfery zawodowej i zadowolenia z życia.

 

Nie masz czasu na czytanie?

Gazetka ścienna zawiera wskazówki, jak znaleźć więcej czasu na czytanie. Na odwrocie znajdują się praktyczne fakty o czytaniu, które pozwolą zachęcić do niego młodzież.

Czytanie zajmuje znacznie mniej czasu, niż ci się wydaje. Obliczono, że jeżeli przeciętna książka ma 300 stron, to do jej przeczytania potrzeba średnio 6-8 godzin. Czytając 30 minut dziennie, miesięcznie skończysz dwie książki. Czego chcieć więcej?

 

Szkoła z zasadami

Plakat ma formę deklaracji. Szkoła oświadcza, że respektuje prawa ucznia oraz nie toleruje wszelkich przejawów agresji i dyskryminacji.

 

Połamania długopisów! Rady dla maturzystów

Plakat adresowany do maturzystów. Zawiera porady, jak opanować stres, wchodząc do sali i o czym należy pamiętać w trakcie pisania egzaminu. Połamania długopisów!

 

„Jak nie czytam, jak czytam” 2018

Plakat do zawieszenia w bibliotece promujący akcję „Jak nie czytam, jak czytam” organizowaną przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Zawiera datę i godzinę tegorocznej akcji (8 czerwca o godz. 10.00) i puste pole do wpisania miejsca, w którym placówka zamierza zorganizować akcję.

 

Kalendarz na maj/czerwiec 2018

Dwustronny kalendarz do pokoju nauczycielskiego. Maj i czerwiec 2018 r. Zawiera święta, ważne daty, dni wolne od szkoły, terminy wydarzeń szkolnych i egzaminów, rocznice i ciekawostki.

 

 

Kup numer