III edycja akcji „Jak nie czytam, jak czytam” – wpisz się na mapę uczestników!

28.03.2018

Już 8 czerwca o godzinie 10.00 rozpocznie się III edycja największej akcji czytelniczej w Polsce. W ubiegłym roku biblioteki zorganizowały największą akcję czytelniczą w Polsce, w której czytało 432 608 osób. Zapraszamy dotychczasowych organizatorów i wszystkie biblioteki, które nie brały udziału w poprzednich edycjach. Nie ma się czego bać, ponieważ przygotowanie i realizacja akcji są bardzo proste.

Gdzie zgłosić chęć udziału?

Nie wymagamy formalnego zgłoszenia poprzedzającego akcję, ale zachęcamy do wpisania się na mapkę przedstawiającą miejsca, w których odbędzie się akcja. By być na bieżąco, warto także polubić fanpage akcji. Formalnie do wzięcia udziału w akcji wystarczy wypełnienie formularza sprawozdania, który będzie dostępny na stronie 8 czerwca.

5 zasad akcji

  1. Przede wszystkim chcemy sobie miło poczytać. Nikogo do niczego nie zmuszamy – ani uczniów, ani organizatorów. Regulamin nie zawiera ograniczeń.
  2. Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. Rekord ma uświadamiać spektakularną skalę akcji mediom i osobom z zewnątrz oraz stanowić motywację dla uczniów.
  3. W akcji najważniejsi są uczniowie i to im podporządkowujemy działania.
  4. Podstawą sukcesu akcji jest jej prostota. Regulamin jest krótki, nie wymagamy deklaracji uczestnictwa. Każdy organizuje ją tak, jak może – od spektakularnych obchodów po kameralne wspólne czytanie.
  5. Akcja jest wizytówką środowiska bibliotekarzy. Organizujemy ją wspólnie, bez zewnętrznego finansowania, politycznych patronów, podtekstów i odgórnych nakazów. Organizatorem jest każda zaangażowana placówka.

Nagrody

Dla uczestników akcji „Jak nie czytam, jak czytam” przewidzieliśmy nagrody. Większość z nich to książki. Pula nagród przekroczyła już 10 tys. zł i wciąż rośnie. Lista nagród znajduje się tutaj:

Oto sponsorzy:

              

                   

              

              


Przydatne odnośniki