Nowy numer „Wszystko dla Szkoły”. Patroni roku 2018

16.02.2018

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zawartością nowego numeru miesięcznika „Wszystko dla szkoły”.

Numer zawiera:

Cały zestaw kosztuje 18 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

 

Kup numer

 

Zawartość:

 

Jak poprawnie akcentować?

Plakat dydaktyczny tłumaczący jak poprawnie akcentować w języku polskim.
Akcentowanie to nasilenie głosu w celu wyróżnienia sylaby w wyrazie lub wyrazu w zdaniu.  W języku polskim akcent z reguły pada na przedostatnią sylabę.

Akcentowanie

 

Poczet królów i władców polskich – część 3

Trzeci plakat z serii „Poczet królów i władców polskich”.

 

Podstawowe skróty klawiaturowe

Plakat do pracowni informatycznej przedstawiający skróty klawiaturowe. Dzięki nim nie trzeba odrywać rąk od klawiatury, co przekłada się na oszczędność czasu. Każdy program może mieć zdefiniowane swoje skróty, więc warto się ich nauczyć. Przedstawiamy te uznawane za standardowe, które powinien znać każdy użytkownik komputera.

 

Wykres funkcji kwadratowej

Plakat dydaktyczny przedstawiający wykres funkcji kwadratowej oraz schemat rozwiązywania.

 

Rasy ludzkie a rasizm

Gazetka ścienna wyjaśniająca zagadnienie ras ludzkich i rasizmu.

Rasa ludzka określa grupę ludzi, którzy wyróżniają się dziedzicznie przekazywanymi cechami. Podział na rasy jest dość umowny i zmienia się z czasem. Kiedyś rasy wyróżniano na podstawie widocznych cech zewnętrznych (np. koloru skóry). Wraz z rozwojem nauki, dawne klasyfikacje uznano w dużej mierze za wyraz uprzedzeń. Rasa ludzka nie jest terminem naukowym, podziały nie znajdują potwierdzenia w badaniach.

 

Rok Zbigniewa Herberta – gazetka

Gazetka ścienna z okazji Roku Zbigniewa Herberta.

Jeden z najwybitniejszych i najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy, wielokrotnie wymieniany wśród faworytów Literackiej Nagrody Nobla. Poeta, eseista, dramaturg, autor słuchowisk. Jego dzieła zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Twórca słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito”.

 

2018 – Rok Ireny Sendlerowej

Plakat okolicznościowy z okazji ustanowienia roku 2018 – Rokiem Ireny Sendlerowej.

Jedynie inteligencja, nie ta formalna, lecz faktyczna, przede wszystkim pochodzenia robotniczego, a częściowo ze sfer katolickich, wzniosła się ponad prywatę i zaściankowość narodową.
Irena Sendlerowa

 

Kalendarz nauczyciela na marzec/kwiecień 2018

Dwustronny kalendarz do pokoju nauczycielskiego. Marzec i kwiecień 2018 r. Zawiera święta, ważne daty, dni wolne od szkoły, terminy wydarzeń szkolnych i egzaminów, rocznice i ciekawostki.

 

2018 – Rok Zbigniewa Herberta

Plakat okolicznościowy z okazji ustanowienia roku 2018 – Rokiem Zbigniewa Herberta.

Rok Zbigniewa Herberta

 

Kup numer