Wrześniowy numer „Wszystko dla Szkoły”

28.09.2017

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zawartością wrześniowego numeru miesięcznika „Wszystko dla szkoły”.

Numer zawiera:


Cały zestaw kosztuje 15,50 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

 

Zawartość:

 

9 powodów, dla których warto uprawiać sport

W Polsce co 15 minut ktoś umiera z powodu zawału serca. Części z tych zgonów można uniknąć, zmieniając styl życia, ale najłatwiej zacząć od aktywności fizycznej. Ruch poprawia przepływ krwi, ustala ciśnienie na właściwym poziomie, poprawia ogólną sprawność serca. Najlepiej wyrobić w sobie nawyk uprawiania sportu jak najwcześniej – im człowiek starszy, tym trudniej zmienić złe przyzwyczajenia.


Dlaczego sławni ludzie czytają więcej?

Co łączy tzw. ludzi sukcesu – wpływowych, sławnych kreatywnych?

Studiując biografie sławnych ludzi można znaleźć kilka recept na sukces: ciężką pracę, upór, talent, trochę szczęścia. Jednak niezależnie, czy mowa o najbogatszych ludziach świata, sławnych artystach, właścicielach największych firm czy wynalazcach, większość z nich ma wspólną cechę: czytają masę książek.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, by osiągnąć sukces, przestań główkować. Poczytaj!


Jak napisać list nieformalny?

Jakie zasady obowiązują przy pisaniu listu nieformalnego? Ze względów grzecznościowych do adresata zwracamy się wielką literą np. Mamo, Tato, Cię, Tobie itp.). W liście prywatnym nie obowiązują surowe normy stylistyczne, dlatego dopuszcza się używanie języka potocznego. Pamiętać należy jednak o poprawności językowej. List to nie SMS.


11 listopada – Święto Niepodległości 2017

Plakat okolicznościowy z okazji Dnia Niepodległości, obchodzonego 11 listopada. W chwilach największych sukcesów Polacy byli razem.

 

Zasady naszej klasy

Plakat z zasadami obowiązującymi w klasie, przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej. W klasie: głowy pracują; uszy słuchają; usta milczą, gdy mówią inni; ręce się zgłaszają; buzie się cieszą; stopy chodzą, zamiast biegać.

 

Pracownia chemiczna – Cytat

Plakat do pracowni chemicznej z cytatem Marii Skłodowskiej-Curie.

Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody wzruszające, jak czarodziejska Baśń.
Maria Skłodowska-Curie

 

Dzień Nauczyciela

Plakat z okazji Dnia Nauczyciela, obchodzonego w Polsce 14 października.

Jedna książka, jeden długopis, jedno dziecko o jeden nauczyciel wystarczą, by zmienić świat.
Malala Yousafzai

 

Kalendarz nauczyciela na listopad i grudzień 2017

Dwustronny kalendarz do pokoju nauczycielskiego. Listopad i grudzień 2017 r. Zawiera święta, ważne daty, dni wolne od szkoły, terminy wydarzeń szkolnych i egzaminów, rocznice i ciekawostki.