Majowy numer „Wszystko dla szkoły”

09.06.2017

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zawartością majowego numeru miesięcznika „Wszystko dla szkoły”.

Numer zawiera:Cały zestaw kosztuje 15,50 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

 

Na rowerze – dwustronna gazetka ścienna (2 x A3 – 30 x 42 cm)
Gazetka tłumaczy jak bezpiecznie poruszać się na rowerze. Wyjaśnia takie zagadnienia jak: zasady obowiązujące rowerzystów; jak jeździć na rowerze, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym uczestnikom ruchu; jak powinien być wyposażony rower; którędy można jeździć na rowerze; oraz wykaz znaków drogowych najistotniejszych z punktu widzenia rowerzysty.

 

Jak korzystać z portali społecznościowych – dwustronna gazetka ścienna (2 x A3 – 30 x 42 cm)
Z badań wynika, że w sieci jesteśmy znacznie bardziej ufni niż w rzeczywistości i że chętniej udostępniamy swoje dane. Korzystają z nich nie tylko automaty firm marketingowych, lecz także ludzie, niekoniecznie w dobrych celach. Aż 30% użytkowników portali społecznościowych publikuje treści bez ograniczenia grupy odbiorców. Podobny odsetek przyjmuje do grona znajomych obce osoby. Gazetka opisujące jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych.

 

Angielski – słówka – zwierzęta – cz. 1 – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat z rysunkami zwierząt i ich nazwami w języku polskich oraz tłumaczeniem na język angielski. W części pierwszej: mrówka, kot, kaczka, nietoperz, kurczak, orzeł, pszczoła, krowa, słoń, niedźwiedź, krokodyl, mucha, byk, pies, żaba, motyl, delfin, żyrafa, wielbłąd, osioł, koza.

 

Angielski – wyrażanie opinii – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat przedstawia różne propozycje rozpoczynania zdania. Zazwyczaj gdy chcemy wyrazić swoją opinię, mówimy: „I think that...”. Nie jest to błędem, ale język angielski jest bogaty w bardziej wyszukane zwroty. Poznaj wyrażenia, dzięki którym ubarwisz swoje wypracowania i wypowiedzi ustne.

 

Znaki drogowe dla pieszych i rowerzystów – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat przedstawia wykaz najważniejszych znaków drogowych z punktu widzenia pieszych i rowerzystów.

 

Matematyka jest jak nurt wody – Haruki Murakami – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Matematyka jest jak nurt wody [...]. Zawiera oczywiście mnóstwo skomplikowanych teorii, ale logiczne zasady są proste. Tak samo jak woda spada z wysoka najkrótszym możliwym torem, płynie tylko jednym nurtem. Wystarczy, że się człowiek uważnie przyjrzy, a dostrzeże ten tor.

 

Ziemia. Jedyne co mamy – plakat społeczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat zachęcający do dbania o nasze wspólne dobro, jakim jest planeta Ziemia.

 

Nasza świetlica – kontrakt – plakat do świetlicy (B2 – 48 x 68 cm)
Lista zasad obowiązujących w świetlicy. Świetlica jest wspólna i każdy powinien się w niej fajnie czuć. Co można robić w świetlicy, a czego nie?

 

W wakacje zakochaj się w książce – plakat biblioteczny (B2 - 48 x 68 cm)
Plakat zachęcający do spędzenia wakacji w towarzystwie książki.