Najnowsze „Wszystko dla szkoły”

Wszystko dla Szkoły – nr 04/2017

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zawartością nowego numeru miesięcznika „Wszystko dla szkoły”.

Numer zawiera:

Cały zestaw kosztuje 15,50 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

Lasy w Polsce – dwustronna gazetka ścienna (2 x A3 – 30 x 42 cm)
Jaką powierzchnię naszego kraju zajmują lasy? Jakie gatunki drzew w nich dominują? Jakie funkcje mają lasy? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tej gazetce, a także poznasz rekordowe drzewa w Polsce.

Jak odnaleźć się w grupie? – dwustronna gazetka ścienna (2 x A3 – 30 x 42 cm)
Gazetka ścienna tłumacząca jak odnaleźć się w grupie.

Wykrzyknik – części mowy – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat dydaktyczny wyjaśniający czym jest wykrzyknik. Zawiera definicję, rodzaje wykrzykników i przedstawia przykłady użycia ich w zdaniu.

Filozofia baroku – epoki kultury – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat dydaktyczny opisujący epokę baroku. Najważniejsi twórcy tego okresu: Blaise Pascal, Kartezjusz, Baruch Spinoza, Gottfried Leibniz.
Jeżeli wszystko zależy od naturalnych przyczyn, a człowiek nie ma wpływu na swój los, to czy istnieje dobro i zło?

Układ słoneczny – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat dydaktyczny z planetami układu słonecznego, w atrakcyjnej dla odbiorcy formie.

Netykieta – plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat  wyjaśniający zagadnienie netykiety.
Netykieta to zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w sieci. Poznaj zasady, które panują w sieci.

False friends
– plakat dydaktyczny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat dydaktyczny z listą słów zwanych potocznie false friends.
Wielu osobom uczącym się języka angielskiego, dużo problemów sprawiają fałszywi przyjaciele, czyli słówka mające podobne brzmienie do tych w języku ojczystym, jednak posiadające zupełnie inne znaczenie.
Plakat zawiera listę najpopularniejszych tego typu wyrażeń.

Jak zachować się w lesie – plakat instrukcyjny (B2 – 48 x 68 cm)
Plakat tłumaczący jak powinniśmy zachowywać się w lesie. Hałas, krzyki czy głośna muzyka są w lesie czymś zupełnie nienaturalnym i nieprzyjemnym dla jego mieszkańców. Zwierzęta o często bardziej wyczulonym od ludzi słuchu płoszą się i niepokoją na dźwięk donośnych odgłosów. W lesie jesteś gościem. Nie zakłócaj panującej tam harmonii. Poznaj zasady, które umilą ci pobyt w lesie, a jednocześnie sprawia, że las pozostanie w takim stanie, w jakim go zastałeś.

Poczytaj dla przyjemności – plakat biblioteczny (B2 – 48 x 68 cm)