„Jak nie czytam jak czytam” – kwestie organizacyjne

09.05.2017

1 czerwca o godzinie 10 podejmujemy próbę pobicia rekordu czytania w jednym momencie. W ubiegłym roku w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” czytało 432 608 osób z całej Polski. Dołączcie do nas! Weźcie udział w akcji ogólnopolskiego, masowego czytania, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji, która jest bardzo łatwa w organizacji, a może okazać się wielkim sukcesem bibliotek.

Kilka ważnych kwestii organizacyjnych:

1) W związku z licznymi pytaniami informujemy, że placówki, które nie mogą zorganizować akcji 1 czerwca o 10.00, również są zaproszone do udziału. Zachęcamy do organizowania akcji tego samego dnia lub w dniach okolicznych. Te placówki także wezmą udział w losowaniu nagród.

2) Na stronie www.czytamy.org opublikowaliśmy listę nagród. Łącznie mają wartość ponad 8500 zł. Bardzo dziękujemy za wsparcie sponsorom: Hurtowni Tuliszków, Wyd. Media Rodzina, Wyd. Powergraph, Wyd. Nasza Księgarnia, Wyd. Cztery Głowy, Wyd. BIS, Wyd. Wilga, Księgarni TaniaKsiazka.pl i Wyd. Dreams.

3) Uczestnictwo w akcji nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. W dniu akcji na stronie www.czytamy.org pojawi się możliwość przesłania sprawozdania, co jest równoznaczne z udziałem.

4) Na stronie www.czytamy.org znajduje się projekt plakatu do druku w formacie A4, który można również zamówić w sklepie w dużym formacie B2.

5) W Bibliotece w Szkole nr 03/2017 znalazł się plakat w formacie A3, szczegóły akcji oraz pomysły na jej realizację.

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 432 608 uczniów. W tym roku staramy się go wspólnie pobić.

Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje.

Organizacja akcji jest prosta, a wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.czytamy.org. Serdecznie zapraszamy do udziału!