Pociąg do książki - piosenka promująca czytelnictwo

01.02.2017

W Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi powstała kolejna, czwarta już wyjątkowa produkcja muzyczna zrealizowana wzorem poprzednich w profesjonalnym studio nagraniowym z montażem teledysku.
Dyrekcja szkoły zaprasza do podróżowania tym pociagiem

POCIĄG DO KSIĄŻKI
NIEZWYKŁA PIOSENKA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO

 

Czy można opowiadać o książkach, ich autorach i czytaniu w piosence? Można! W Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi powstała kolejna, czwarta już wyjątkowa produkcja muzyczna zrealizowana wzorem poprzednich w profesjonalnym studio nagraniowym z montażem teledysku. Realizacją dźwięku zajął się Łukasz Robakiewicz, a teledysk zrealizowany został w oparciu o fachowców związanych z Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi. Efekt po prostu trzeba zobaczyć! Wystarczy wpisać tytuł utworu na kanale YOUTUBE.

POCIĄG DO KSIĄŻKI to dobra zabawa słowna przy edukacyjnej piosence promującej czytelnictwo i książkę. Jesteśmy przekonani że piosenka może znaleźć swoje miejsce w każdej polskiej szkole i w każdym polskim domu, szczególne miejsce zajmując wśród dzieci i młodzieży. Autorem słów i muzyki jest Rafał Tomczyk, a piosenkę nagrała czwórka uzdolnionych muzycznie nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi.

W tekście pojawiają się postaci znanych autorów książek, a tytułowy pociąg jedzie przez ksiąg równiny do wyobraźni jasnej krainy. Piosenka doskonale wpisuje się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Prosimy o zainteresowanie piosenką w Państwa środowisku, szczególnie nauczycieli języka polskiego oraz muzyki, a także bibliotekarzy. Informację o utworze przekazujemy z prośbą o jego rozpowszechnianie. Zainteresowanym placówkom przekażemy słowa oraz podkład dźwiękowy. Zapraszamy Państwa do naszego pociągu mając nadzieję że kolejne szkoły będą do niego dołączać, a wkrótce pojedziemy nim wszyscy razem z myślą o dzieciach, które z piosenką chętnie sięgną na półkę z książkami.                                                                                                                                                                                          Maria Pielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi