432 608 osób - rekord masowego czytania!

25.08.2016

Stało się! Podliczyliśmy formularze zgłoszeniowe i możemy oficjalnie ogłosić, że blioteki, organizując akcję "Jak nie czytam, jak czytam", ustanowiły rekord w masowym czytaniu. 10 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 aż 432 608 osób z całej Polski czytało książki.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim bibliotekom, osobom zaangażowanym w organizację i przede wszystkim uczniom. Frekwencja oraz poziom realizacji akcji przerósł wszelkie oczekiwania. W wakacyjnym numerze "Biblioteki w Szkole" znajdziecie szerszą relację, przemyślenia i podziękowania. Tymczasem zapraszamy na stronę akcji, by przejrzeć galerię zdjęć oraz filmów.

Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj. Nie było łatwo, ponieważ poziom zarówno w przypadku najciekawiej zorganizowanej akcji, jak i zdjęć, był bardzo wysoki i wyrównany. Nagrodzeni zostali więc najlepsi, co jednak nie oznacza, że nie było innych zgłoszeń na podobnym poziomie.

W ciągu kilku dni wszyscy uczestnicy otrzymają mail z podziękowaniem do wydrukowania, które można powiesić na ścianie lub dołączyć do kroniki.