Pierwsza ogólnopolska NOC BIBLIOTEK - 30 maja 2015

23.04.2015

To będzie gorąca sobotnia noc. Weź udział!

W sobotę 30 maja 2015 r. (od wieczora do rana) będzie trwała pierwsza ogólnopolska Noc Bibliotek – pełna atrakcji wieczorno-nocna impreza promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.

Na stronie internetowej http://nocbibliotek.org/ znajdziesz niezbedne informacje i przydatne materiały. Organizatorzy liczą, że biblioteki szkolne będą chcialy spedzić z nimi tę noc. Można organizować własne przedsięwzięcia, można podjąć współpracę z innymi bibliotekami, można pomagać w przekazywaniu informacji. 

Wszystkie biblioteki biorące udział w akcji (i rejestracji tu: http://nocbibliotek.org/?page_id=13) pojawią się na specjalnej mapie Nocy wraz z opisem zaplanowanych przez Was wydarzeń. Ułatwi to sprawdzenie, co dzieje się w sąsiedztwie – wybranie się do najbliższej biblioteki, poznanie jej i przekonanie się, że tuż za rogiem czekają dostępne bezpłatnie nowości książkowe, czasopisma, gry. Że odbywają się tu ciekawe wydarzenia kulturalne, że można tu poznać sąsiadów i twórczo razem spędzić czas.

Nocy towarzyszy akcja „Przynieś książkę do biblioteki” – biblioteki zgłaszają przez formularz zgłoszeniowy książki poszukiwane przez czytelników, a odwiedzający mogą przekazywać już przeczytane pozycje ze swoich zbiorów.

Organizatorami akcji są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazeta Wyborcza” i Magazyn „Książki”, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. 

"Biblioteka w Szkole" jest partnerem Nocy Bibliotek