Zaproś młodego profesjonalistę do swoich uczniów

20.10.2014

Projekt (finsnowany ze środków firmy Microsoft i Polsko-Amerykańsiej Fundacji Wolnosci) polega na organizowaniu spotkań uczniów liceów i gimnazjum z małych miejscowości z młodymi (do 35 lat) profesjonalistami, także pochodzącymi z małych miejscowości. Uczniiowie mają okazje do porozmawiania ze swoimi niewiele starszymi kolegami  o wyborze pracy oraz planowaniu przszłości zawodowej. 

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. W ramach projektu w bibliotekach, szkołach, domach kultury, ochotniczych hufcach pracy i innych instytucjach z pogranicza edukacji i kultury zlokalizowanych w małych miejscowościach organizowane są spotkania z młodymi profesjonalistami. Są to osoby niewiele starsze od uczestników spotkań (do 35 r. życia), które pracują w szeroko rozumianej branży nowych technologii, mają na koncie pierwsze sukcesy zawodowe i z powodzeniem odnajdują się na rynku pracy 

Link do Przyszłości to także zabawy i quizy, dzięki którym uczestnicy dowiadują się wielu przydatnych informacji na temat rynku pracy, poznają zawody przyszłości, a także narzędzia pomagające określić predyspozycje zawodowe. 

Zgłoszenie jest proste - wystarczy zgłosić bibliotekę/szkołę, wypełniając formularz ze strony. Tam też są przykladowe scenariusze spotkań, relację z dotychczasowych spotkań, wykaz profesjonalistów i wszystkie niezbędne materiały. 

Uwaga, termin zgłoszeń upływa 31 października