Czy tzw. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa stanie się naprawdę Narodowy?

19.09.2014

Od miesięcy zwracamy uwagę na wstydliwy problem pominięcia bibliotek szkolnych (a więc także uczniów) w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Argumenty i publikacje na ten temat są m.in. na stronie programczytelnictwa.pl  Sprwa była głośna na portalach społecznościowych. Czyżby coś w Nardowym Programie Rozwoju Czytelnictwa miało się zmienić?

 

Małgorzata Omilanowska, minister Kultury i Dziecictwa Narodowego, poinformowała ostatnio publicznie (w TVN24), że w r. 2015 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa zostanie zmodyfikowany w kierunku  włączenia do NPRCz bibliotek szkolnych, które też mają otrzymać pieniądze na zakup nowości wydawniczych.

Minister Omilanowska poinformowała, że "bardzo szybko" porozumiała się w tej sprawie z minister Kluzik-Rostkowską. Szczegółów nie znamy. Justyna Sadlak, rzecznik prasowy MEN, tradycyjnie odpowiada dosyć enigmatycznie, że „Ministerstwo Edukacji Narodowej razem z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło współpracę dotyczącą włączenia MEN w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRC)”. Oraz że współpraca ta ma zaowocować od 2015 r.