Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna - II edycja

04.09.2014

Rusza II edycja Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Przed nami II edycja Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej. W I edycji wzięło udział 48 uczniów z 11 województw.
Zapraszamy do udziału wszystkich nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prócz korzyści dla olimpijczyków to świetna okazja do promocji biblioteki w szkole oraz zawodu nauczyciela bibliotekarza.
 
Cele
Zasadniczym celem Olimpiady jest rozbudzenie wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zainteresowań i zamiłowań czytelniczych. Chcemy zwrócić uwagę młodzieży na dbałość o kulturę czytelniczą, podkreślić rolę własności intelektualnej, poszanowania praw autorskich i pracy nad kształceniem kompetencji informacyjnych we współczesnym świecie, a ponadto zadbać o właściwą postawę poszanowania dla dóbr kultury narodowej w dobie powszechnej globalizacji.
 
Naszym zdaniem Olimpiada to odpowiednia forma, która umożliwi uczniom prezentację na szerszym forum swoich pomysłów, wiedzy i umiejętności. Chcemy stworzyć szansę również dla nauczycieli bibliotekarzy, którzy chociaż nie mają do dyspozycji swojego przedmiotu, powinni mieć możliwość prezentacji efektów swojej pracy z uczniem (opiekunami uczniów mogą być także nauczyciele przedmiotowi). 

Więcej o o Olimpiadzie w "Bibliotece w Szkole" 9/2014