Konkurs

06.03.2013

Do 1 kwietnia 2013 r. trwa 4. edycja konkursu literacko-plastycznego "Bazgroł".

Informacja od organizatorów:

 

Z przyjemnością zawiadamiamy, że 1 stycznia rozpoczęła się 4. edycja konkursu literacko - plastycznego Bazgroł, organizowana przez portale duże Ka i Papierowy Pies. Potrwa ona do 1 kwietnia 2013 roku.


W tym roku, podobnie jak w poprzednim, zapraszamy do zabawy duety autorskie dziecko-dziecko, dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba piszę bajkę/baśń, druga wykonuje do niej ilustracje. Dodatkowo, choć nieobowiązkowo, można z tak powstałego dzieła wykonać książkę, albo bazując na wskazówkach podanych na specjalnej stronie konkursowej lub opierając się na własnym pomyśle.
 
Choć każda z poprzednich edycji na swój sposób była niepowtarzalna, to tegoroczny Bazgroł zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Po pierwsze za sprawą Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej, patronki honorowej akcji, która zgodziła się wręczyć nagrody laureatom podczas imprezy finałowej w maju na Warszawskich Targach Książki, na Stadionie Narodowym! Po drugie ze względu na nazwiska jury (podzielonego na ekipę dorosłą i dziecięcą), w skład którego wchodzą: Marcin Szczygielski, Grzegorz Kasdepke, Robert Romanowicz, Ewa Świerżewska, Aleksy Krzysztofiak i Marysia Jagodzińska. Po trzecie ze względu na nagrody, wśród których znajdują się między innymi Złote Pióra dla najlepszej osobnej bajki i ilustracji ufundowane przez Salon Jubilerski On-Line Impressimo.pl. Po czwarte wreszcie, ze względu na powstanie ebooka i audiobooka złożonego z najlepszych prac, który zgodził się nagrać aktor filmowy i teatralny Dariusz Jakubowski.
 
Dla dzieci, które chciałyby wziąć udział w naszej akcji, a nie mogą - z różnych powodów - znaleźć partnera, przygotowaliśmy zestaw gotowych bajek i ilustracji!
 
Oczywiście nie są to wszystkie niespodzianki jakie czekają uczestników konkursu! Więcej przeczytać można na specjalnej stronie na portalach Papierowy Pies i duże Ka, oraz facebooku.
 
Strona konkursowa - http://papierowypies.pl/hot_page.php?id=2