Biblioteka w szkole Biblioteka w szkole
Szukaj: 
Aktualny numer 10/13
Na skróty
Aktualny numer
Prenumerata i zakup numerów archiwalnych
Archiwum
Zawartość wszystkich numerów "BwS"
w programie MOL
Wyszukiwarka
Informacje dla autorów
Sklep internetowy
Bibliografia materiałów repertuarowych dla szkół
Bank przydatnych
materiałów
Partnerzy
Galeria bibliotekarzy
KONTAKT
"Biblioteka w Szkole"
00-950 Warszawa
skr. pocztowa 109
email:
bws@sukurs.edu.pl
tel./fax 0-22 832 36 12
tel. 832 36 11
Regulamin pracy Koordynatora Regionalnego

  1. Koordynator Regionalny kampanii spo³ecznej "Ca³a Polska czyta dzieciom" reprezentuje Fundacjê "ABCXXI - Program Zdrowia Emocjonalnego" w sprawach dotycz±cych kampanii czytania w swym regionie - mie¶cie, wiosce, gminie lub województwie - wobec lokalnej spo³eczno¶ci i jej w³adz, placówek o¶wiatowych, wychowawczych, opiekuñczych, kulturalnych, medycznych itp. oraz innych instytucji, organizacji i mediów.
  2. Koordynator Regionalny propaguje idee kampanii CPCD, a w szczególno¶ci:
    • informuje lokaln± spo³eczno¶æ i jej instytucje o za³o¿eniach i celach kampanii CPCD
    • przekazuje materia³y promocyjne kampanii do placówek, organizacji i instytucji, które pragn± w³±czyæ siê do kampanii; jest ³±cznikiem pomiêdzy tymi placówkami i instytucjami, a Fundacj±
    • inspiruje, organizuje b±d¼ wspó³organizuje przedsiêwziêcia i imprezy s³u¿±ce promowaniu g³o¶nego czytania dzieciom oraz wspieraniu ich zdrowia emocjonalnego, w tym zw³aszcza:
      1. Ogólnopolski Tydzieñ Czytania Dzieciom (pierwszy tydzieñ czerwca)
      2. Urodziny Kubusia Puchatka (pa¼dziernik); Miko³ajki z Miko³ajkiem (grudzieñ)
      3. akcje pn. "Czytanie zbli¿a" z udzia³em dzieci zdrowych i niepe³nosprawnych
      4. program "Czytaj±ce szko³y"
      5. inne imprezy i akcje og³aszane przez Fundacjê
      6. szkolenia na temat zdrowia emocjonalnego i wp³ywu czytania na rozwój dzieci
      7. zbiórki ksi±¿ek np. dla bibliotek wiejskich
      8. kwesty np. na zakup ksi±¿ek dla szpitali, domów dziecka, bibliotek wiejskich
    • wspó³pracuje z lokalnymi placówkami, instytucjami, w³adzami, mediami itd. przy projektach s³u¿±cych krzewieniu zdrowia emocjonalnego dzieci i m³odzie¿y, zaprasza przedstawicieli w³adz i mediów na ró¿ne imprezy czytelnicze
    • pozyskuje i organizuje wolontariuszy do czytania dzieciom w szpitalach, domach dziecka, ¶wietlicach ¶rodowiskowych itp.
    • wspó³pracuje z mediami lokalnymi w celu informowania i propagowania idei g³o¶nego czytania dzieciom oraz podnoszenia ¶wiadomo¶ci w sprawach zdrowia emocjonalnego dzieci i m³odzie¿y
    • zabiega o wprowadzenie codziennego g³o¶nego czytania dzieciom w ¿³obkach, przedszkolach, szko³ach, ¶wietlicach, szpitalach itp.
  3. Koordynator Regionalny stara siê o pozyskanie sponsorów lokalnych dla swej dzia³alno¶ci. O warunkach proponowanej wspó³pracy z lokalnymi sponsorami kampanii CPCD Koordynator powiadamia Fundacjê w celu otrzymania zgody na ich zaakceptowanie. Sponsor mo¿e bezpo¶rednio pokryæ okre¶lony koszt zwi±zany z dan± akcj± CPCD lub przekazaæ pieni±dze na konto Fundacji, z których Fundacja op³aci faktury przedstawione jej przez Koordynatora.
  4. Fundacja wspiera dzia³ania Koordynatora Regionalnego poprzez:
    • udzielenie mu - na ¿yczenie - pe³nomocnictwa w postaci listu rekomendacyjnego,
    • przekazywanie informacji
    • przekazywanie -w miarê mo¿liwo¶ci Fundacji, czyli zale¿nie od hojno¶ci sponsorów - nieodp³atnych materia³ów promocyjnych przed Ogólnopolskim Tygodniem Czytania. Materia³y promocyjne poza akcj± OTCD bêd± wysy³ane tylko w wyj±tkowych sytuacjach, o ile pozostan± zapasy po OTCD lub znajdzie siê sponsor na dodruk.
    • dostêpno¶æ telefoniczn±, mailow± lub osobist± przedstawicieli Fundacji w celu
    • omówienia projektów, uzgodnienia dzia³añ, ew. wyja¶nienia kwestii spornych
    • w zupe³nie wyj±tkowych i wcze¶niej uzgodnionych z Fundacj± przypadkach, Fundacja mo¿e pokryæ koszty lub czê¶æ kosztów poniesionych przez Koordynatora w zwi±zku z prowadzon± przez niego dzia³alno¶ci± na rzecz kampanii CPCD
  5. Funkcja Koordynatora Regionalnego ma charakter honorowy i nie pobiera on za ni± od Fundacji wynagrodzenia.
  6. Za sw± dzia³alno¶æ Koordynator mo¿e otrzymaæ od Fundacji list pochwalny, potwierdzenie pracy na rzecz Fundacji, dyplom lub najwy¿sze wyró¿nienie Fundacji w postaci statuetki "Ca³a Polska czyta dzieciom", przyznawanej podczas uroczystego dorocznego Fina³u kampanii.
  7. Koordynator nie mo¿e wykorzystywaæ swej funkcji Koordynatora CPCD do celów autopromocji nie zwi±zanej z kampani± CPCD, promocji w³asnej dzia³alno¶ci gospodarczej lub innej, bez pisemnej zgody Fundacji. Ka¿dorazowo projekt ³±czenia promocji CPCD oraz innych celów musi byæ przedstawiony Fundacji do akceptacji.
  8. Koordynator otrzymuje od Fundacji materia³y niezbêdne do prowadzenia kampanii, w tym plakaty, broszury, zak³adki i inne gad¿ety.
  9. UWAGA: Logo kampanii CPCD (obraz Olbiñskiego) oraz jego fragmenty (np. nazwa kampanii z liternictwem Olbiñskiego, motyl) s± zastrze¿one i objête ochron± praw maj±tkowych. Koordynator ma prawo do wykorzystywania logo, nazwy kampanii, obrazów wyprodukowanych na potrzeby kampanii, filmów, piosenek itp. utworów wyprodukowanych przez Fundacjê i bêd±cych w³asno¶ci± Fundacji wy³±cznie do celów zwi±zanych z kampani± CPCD, bez przeróbek i z podaniem autorstwa Fundacji. Produkcja pod szyldem kampanii CPCD w³asnych materia³ów promuj±cych czytanie, w szczególno¶ci z dodatkowym logo Koordynatora, oraz wykonywanie przeróbek znaków rozpoznawczych kampanii i Fundacji (graficznych, muzycznych, filmowych), mo¿e byæ podjêta wy³±cznie za zgod± Fundacji po pisemnym zaakceptowaniu projektu.
  10. Wykorzystywanie tekstów lub fragmentów tekstów opracowanych przez Fundacjê dla potrzeb kampanii "Ca³a Polska czyta dzieciom" wymaga podania autorstwa Fundacji. Przerabianie tekstów, szczególnie dla potrzeb wydawnictw drukowanych, wymaga zatwierdzenia projektu przez Fundacjê.
  11. Koordynator utrzymuje kontakt z Fundacj± i przynajmniej raz w roku pisze dla niej sprawozdanie z dzia³alno¶ci, np. z przebiegu "Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom", które jest podstaw± do ocenienia przebiegu kampanii w danym regionie i pracy danego Koordynatora.
  12. W³asne inicjatywy i pomys³y Koordynatora, wspieraj±ce ideê czytania dzieciom, s± mile widziane. Fundacja oczekuje zg³oszenia ich do wiadomo¶ci i ew. akceptacji przez Zarz±d oraz zastrzega sobie prawo upowszechniania dobrych pomys³ów Koordynatora z podaniem jego autorstwa - na stronie www. kampanii oraz w¶ród pozosta³ych liderów i koordynatorów w kraju.


Powrót