Wakacyjny numer „Wszystko dla Szkoły”

19.09.2017

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zawartością wakacyjnego numeru miesięcznika „Wszystko dla szkoły”.

Numer zawiera:

Cały zestaw kosztuje 31 zł i można go kupić tutaj. Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma, dzięki której zaoszczędzisz i co miesiąc otrzymasz aktualne plakaty.

Zawartość:

Znani o książkach – cytaty

Wypowiedzi słynnych ludzi, pisarzy i naukowców, zachęcające do czytania książek.

Kto czyta książki, żyje podwójnie.
Umberto Eco

Wyzwanie: od jutra uczę się systematycznie

Gazetka ścienna przedstawiająca sposoby na systematyczną naukę. Nowy rok szkolny jest jak kolejne życie w grze komputerowej. To nowe rozdanie. Masz czystą kartę i tylko od ciebie zależy, co na niej zapiszesz.

Wieczór przed ważną klasówką. Chaotycznie werujesz podręcznik. Lęk przed porażką miesza się ze zmęczeniem i rezygnacją. Wtedy powtarzasz sobie: „od jutra uczę się na bieżąco”. Każdy tak postanawiał, i to nie raz. A skoro nie raz, to nieskutecznie. Co więc zrobić, by uczyć się systematycznie?

Angielski – słówka – owoce

Plakat z rysunkami owoców i ich nazwami w języku polskim oraz tłumaczeniem na język angielski: jabłko, morela, awokado, banan, jagoda, wiśnia, orzech kokosowy, figa, winogrona, orzech laskowy, kiwi, cytryna, limonka, pomarańcza, brzoskwinia, gruszka, ananas, śliwka, malina, truskawka i arbuz.

Oświecenie – Epoki literackie

Plakat dydaktyczny przedstawiający oświecenie z cyklu „epoki literackie”. Oświecenie – epoka nazywana też wiekiem rozumu lub wiekiem filozofów ze względu na panujący wówczas kult rozumu, wiedzy i nauki. Poznaj najważniejszych pisarzy i najbardziej znane dzieła tego okresu.

Znaki BHP

Plakat dydaktyczny przedstawiający znaki BHP, które można spotkać w budynku szkoły.

Budowa komputera

Plakat dydaktyczny szczegółowo opisujący budowę komputera, jego wnętrze oraz podzespoły zewnętrzne.

Maria Skłodowska-Curie na facebooku

Plakat z cyklu: słynni ludzie na Facebooku.

Jestem z tych, którzy wierzą, że nauka jest czymś bardzo pięknym.
Maria Skłodowska-Curie

Sygnały alarmowe, komunikaty ostrzegawcze

Plakat dydaktyczny przedstawiający rodzaje sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych, oraz jak brzmi ogłoszenie i odwołanie alarmu.

Witamy w nowym roku szkolnym

Plakat na powitanie uczniów w nowym roku szkolnym. W szkole możesz:

• codziennie dowiadywać się czegoś nowego,
  • pytać o wszystko, czego nie rozumiesz
  • próbować i uczyć się na błędach,
  • rozwijać swoje zainteresowania,
  • poznawać nowe idee,
  • nawiązywać przyjaźnie.

Nasza klasa - kontrakt

Lista zasad obowiązujących w klasie lekcyjnej. W naszej klasie traktujemy się tak, jak sami chcemy być traktowani.

Rok szkolny 2017/18

Dwustronny kalendarz biblioteki na rok szkolny 2017/18. Pokazuje najważniejsze święta szkolne, nietypowe święta, ferie zimowe oraz przerwy świąteczne.

Budowa książki

Plakat do biblioteki przedstawiający w formie graficznej budowę książki.