Zorganizuj Wybory Książek!

14.01.2015

Jednak doczekaliśmy czasów, w których biblioteki szkolne otrzymają dofinansowanie na książki. Jednocześnie trwa dyskusja o słuszności kanonu lektur, prawdziwych zainteresowaniach czytelniczych młodych ludzi  i przyczynach słabych wskaźników czytelnictwa.

Dlatego wpadliśmy na pomysł Ogólnopolskich Wyborów Książek. W szkołach zostaną zorganizowane wybory dla uczniów na wzór tych prawdziwych wyborów państwowych. Niech uczniowie wskażą, które książki chcą czytać. Bo kto ma o tym zdecydować, jak nie sami zainteresowani?

Będzie to też okazja do promocji czytelnictwa, wizyty w bibliotece i zainteresowania całej szkoły, również dyrekcji, problemami biblioteki.

Zachęcamy KAŻDĄ szkołę i bibliotekę do zorganizowania wyborów. Wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody, m.in. książki o wartości 1000 zł.

Szczegóły znajdują się na stronie: www.wyboryksiazek.pl

Patronat nad wyborami objęła pani minister edukacji narodowej, Joanna Kluzik-Rostkowska.

Naszymi partnerami są: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Redakcja "Biblioteki Szkolne Online".