Na skr贸ty
Prenumerata i zakup numer贸w archiwalnych
Zawarto艣膰 wszystkich numer贸w "BwS"
Informacje dla autor贸w
Bibliografia materia艂贸w repertuarowych dla szk贸艂
materia艂贸w
bws@sukurs.edu.pl
Biblioteka w Szkole 2007 nr 9

Zagadnienia

Bo縠na KOZIE裇KA
Czy kiedy b阣zie normalnie?

Zadania wsp蟪czesnej biblioteki szkolnej nie dla wszystkich s oczywiste. Szczeg髄nie trudno przekona do nich lokalne w砤dze. Opisane w artykule do秝iadczenia na pewno wydadz si bliskie wielu czytelnikom. Niestety, ponawiane wielokrotnie starania tyskich nauczycieli bibliotekarzy o pomoc w rozwi眤aniu ich problem體 jak dot眃 nie przynios硑 skutku. Podobnie jest w innych miejscowo禼iach. Mimo to jeste秏y przekonani, 縠 trzeba walczy o swoje prawa.

El縝ieta PAWEA
Rola biblioteki w kreowaniu wizerunku szko硑

Szko硑, kt髍e chc przyci眊a uczni體, powinny dba o sw骿 wizerunek. Warto wykorzysta w tym celu public relations. Tekst zosta wyg硂szony na III Forum Bibliotekarzy Wojew骴ztwa 鎙眘kiego (Katowice, marzec 2007 r.).

Warsztat pracy

Sebastian D. KOTU
Internet w procesie heurezy

Uczniowie najch阾niej poszukuj informacji w internecie. Jak nauczy ich efektywnego korzystania z tego 恟骴砤 wiedzy? Autor przedstawia najpotrzebniejsze komendy wyszukiwania zaawansowanego, t硊maczy, na czym polega interaktywno舵 Sieci, oraz radzi, w jaki spos骲 oceni wiarygodno舵 stron internetowych.

Czytelnik w bibliotece

Arletta MIENTKOWSKA
Jak obchodzi Dzie Nauczyciela?

Kilka propozycji obchod體 Dnia Edukacji Narodowej.

Jolanta PYTEL
Siedem cud體 Krakowa. Konkurs wiedzy o Krakowie dla uczni體 klas gimnazjalnych

Korzystaj眂 z przedstawionego przyk砤du, mo縩a stworzy tak縠 konkursy wiedzy o innych miejscowo禼iach.

Maria CHACHU
Od glinianej tabliczki do komputera. Projekt edukacyjny z zakresu 禼ie艕ki czytelniczo-medialnej w szkole podstawowej

Projekt maj眂y na celu zapoznanie uczni體 z histori pisma.

Emilia WYGL蔇OWSKA
Ksi昕niczka. Scenariusz zaj赕 biblioterapeutycznych dla uczni體 klas 0-I szko硑 podstawowej

Celem zaj赕 jest u砤twienie dzieciom kontakt體 w klasie i w grupie r體ie秐iczej. W sam raz na pocz眛ek roku szkolnego!

Ewa SZWEDOWSKA
Czy znasz bajki Charles'a Perraulta? Scenariusz konkursu dla uczni體 klas I-III szko硑 podstawowej

Gotowy do skopiowania test.

Iwona KR覮
J陑yk nag丑wk體 prasowych. Scenariusz zaj赕 dla uczni體 klasy I szko硑 ponadgimnazjalnej

Scenariusz zawiera wiele praktycznych 鎤icze dla uczni體.

Dorota FILIPEK, Ada TALARSKA
Z polszczyzn za pan brat. Mi阣zyszkolny konkurs biblioteczny

Obszerny konkurs sprawdzaj眂y m.in. znajomo舵 s硂wnik體 i umiej阾no舵 poszukiwania w nich informacji, znajomo舵 zwi眤k體 frazeologicznych, umiej阾no舵 redagowania zaproszenia na Mi阣zynarodowy Dzie Bibliotek Szkolnych.

Janina WITEK
Zagadki literowe

Gotowe do skopiowania.

Krystyna MARKOWSKA-LEWKO
Rzadkie ptaki Polski. Krzy艕體ka

苭iczy umiej阾no舵 wyszukiwania informacji, tym razem w wydawnictwach na temat ornitologii.

Scenariusze

Anna KOCOWSKA
My - cudowne dzieci. Scenariusz przedstawienia z okazji Dnia Nauczyciela

Materia stworzony na podstawie anegdot o wielkich ludziach. Przeznaczony do realizacji w szkole podstawowej lub gimnazjum.

Arletta MIENTKOWSKA
Dziady anno domini... - czyli koszmarny sen zn阫anego nauczyciela. Inscenizacja z okazji Dnia Nauczyciela

Zabawne przedstawienie, nawi眤uj眂e do kanonu wypowiedzi i postaci kabaretowych.

Inne scenariusze na Dzie Nauczyciela.

Felieton

Kazimierz SZYMECZKO
Szko砤 przetrwania. Wirtualne ego

Uzale縩i mo縩a si od wszystkiego. Uzale縩i si mo縠 ka縟y